Google'a Reklam Vermek

Günümüzde akıllıca bir reklam hamlesi konumuna yükselmiş olan alternatiflerden biri de Google'a reklam vermek. Gerçekten de, Google ve sunduğu internet reklamcılığı çözümleriyle birlikte tanıtım faaliyetleri de artık herkesin karşılayabileceği bir seviyeye gelmiş durumda. Sayısız küçük ve orta çaplı şirket/işletme artık Google'ın Adwords reklamcılık programı ile internette etkili bir reklam kampanyası yürütebilmekte.

Anahtar kelime reklamcılığı olarak da nitelendirilebilecek ve tıklama başına ücretlendirme sistemiyle çalışan program, dünyanın en yaygın kullanım oranına sahip arama motoru Google'ın gücünü arkasına alarak, hergün arama yapılan milyonlarca kelimenin ardından kullanıcılara ulaşıyor. Anahtar kelimelerinizi siz belirliyorsunuz, seçtiğiniz kelimeleri aratan kullanıcılar sonuç ekranlarında sizin reklamınıza ulaşıyor, böylece zaten sizin alanınıza ilgisi olan bir kitleye erişmiş olarak reklamlarınızda nokta atışı yapmış oluyorsunuz. Kullanıcıların reklamınıza tıklaması üzerine ücretlendirildiğiniz programda toplam maliyeti baştan sınırlandırma olanağına da sahipsiniz. Dahası hitap edeceğiniz dili, bölgeyi, yayın saatlerini ve benzeri lokalizasyon seçeneklerini belirleyebiliyorsunuz. Üstün raporlama araçları ile kampanyanızın güncel konumunu görebiliyor, gün, ay ve yıl olarak size sağladığı geri dönüşü rahatça değerlendirebiliyorsunuz. Çeşitli optimizasyon teknikleri ile reklamınızın daha üst sıralarda belirmesini sağlayabileceğiniz gibi bu konuda –ve kampanyanızın maksimum verimliliğe ulaşmasını sağlayacak diğer noktalarda- profesyonel destek alabileceğiniz birçok sertifikalı Google reklam ajansı da bulunmakta.

Sonuç olarak, Google'a reklam vermek, söz konusu hususlar göz önünde bulundurulduğunda oldukça kazançlı bir tanıtım modeli teşkil etmekte.