Google Adwords Reklam

Google Adwords reklam artık internet reklamcılığının "de facto" standartı haline gelmiş bulunmakta. Hedef kitlesine ulaştırmak istediği ister ürün, ister hizmet isterse de bilgi olsun online reklam kampanyasına yönelen her kurum / şirket / marka bir şekilde Adwords kullanıcısı durumda. Neticede kapasitesi, yaygınlığı ve esnekliği düşünüldüğünde bu hiç de şaşırtıcı değil.

Sebep?

Anahtar kelime reklamcılığı olarak da nitelendirilebilecek ve tıklama başına ücretlendirme sistemiyle çalışan program, dünyanın en yaygın kullanım oranına sahip arama motoru Google'ın gücünü arkasına alarak, hergün arama yapılan milyonlarca kelimenin ardından kullanıcılara ulaşıyor. Anahtar kelimelerinizi siz belirliyorsunuz, seçtiğiniz kelimeleri aratan kullanıcılar sonuç ekranlarında sizin reklamınıza ulaşıyor, böylece zaten sizin alanınıza ilgisi olan bir kitleye erişmiş olarak reklamlarınızda nokta atışı yapmış oluyorsunuz. Kullanıcıların reklamınıza tıklaması üzerine ücretlendirildiğiniz programda toplam maliyeti baştan sınırlandırma olanağına da sahipsiniz. Dahası hitap edeceğiniz dili, bölgeyi, yayın saatlerini ve benzeri lokalizasyon seçeneklerini belirleyebiliyorsunuz. Üstün raporlama araçları ile kampanyanızın güncel konumunu görebiliyor, gün, ay ve yıl olarak size sağladığı geri dönüşü rahatça değerlendirebiliyorsunuz. Çeşitli optimizasyon teknikleri ile reklamınızın daha üst sıralarda belirmesini sağlayabileceğiniz gibi bu konuda –ve kampanyanızın maksimum verimliliğe ulaşmasını sağlayacak diğer noktalarda- profesyonel destek alabileceğiniz birçok sertifikalı Google reklam ajansı da bulunmakta.

Şu an yüzbinlerce reklamvereni bulunan program kullanıcı sayısını her geçen gün daha da arttırıyor. Google'ı ve partner sitelerini kullanananların sayısı ise günde iki yüz milyonu aşmakta. Bu devasa kitleye ulaşmak için ise Google Adwords reklam programına birkaç liralık bir aktivasyon ücreti ödeyerek hemen başlayabilirsiniz.