Google Birinci Sıra

Google Birinci Sayfa, Google da ilk sayfada çıkmak hususunda genellikle bir kavram kargaşası olmaktadır. Google birinci sayfada çıkmak konusunda yanlış anlama ile çok karşılaşılmaktadır.

Google birinci sayfa, Google birinci sıra mevzusuna açıklık getirelim: Google birinci sayfada çıkmak 2 yöntemle olabilmektedir:

1) Google doğal arama sonuçlarında yani Google arama motoru’nda bir şey aradığımızda karşımıza çıkan sol taraftaki doğal arama sonuçlarında web siteleri görüntülenir. Google arama motoru doğal arama sonuçları para ile satın alınamaz. Google da sol kısımdaki doğal arama sonuçlarında birinci sayfada olmak ancak Google Optimizasyonu ile Arama Motoru Optimizasyonu ile mümkün olabilmektedir. Google doğal arama sonuçlarında kimse size Google birinci sıra garantisi veremez.Arama Motoru Optimizasyonu-Google optimizasyon ile web site sıranız Google arama motorunda yavaş yavaş yükselerek Google birinci sayfada olabilmektedir. Doğal olarak her web site sahibi hedef arama kelimelerinde Google birinci sayfada hatta birinci sırada olmak istemektedir ,milyonlarca web sitesi var ve Google ilk sayfada yalnızca 10 sonuç görüntülenir.(arama seçiminize göre 10 sonuç) Sitenizi 3 ayda google birinci sırada çıkartacağım diyenlere güvenmemenizi öneririz. Kimsenin arama yapmadığı dış kapının dış mandalı bile olmayan kelimeler ile elbette 3 ay değil 1 ayda da birinci sayfada çıkabilirsiniz. Ama yaşı daha 3-5 aylık yeni bir web sitesi ile rekabet yoğun kelimelerde öyle 3-5 ayda google 1.sayfada olmak olmaz,aşırı link alımı ile bu şekilde çok hızlı yükselen sitelerin dibe gömülüşü de aynı hızla olmaktadır. Google arama motorunda doğal arama sonuçlarında web sitenizin ilk sayfalarda çıkması için Optimizasyon süreci uygulanmalıdır.

2) Google Sponsor Bağlantı kısmında Google arama sonuçlarında Google ilk sayfada ilk sırada birinci sayfada yer alabilirsiniz. Bunun için hedef arama kelimeleriniz ile Google da arama yapıldığında google sponsor bağlantı kısmında görüntülenmeniz için tıklama başı kelime için ücret ödersiniz. Günlük ve aylık bir bütçe belirleyebilir ve bu bütçeniz dolduğunda artık o gün o arama kelimesinde gösterilmezsiniz. Google sponsor bağlantı kısmında görüntülenmek için mesela bugün verdiğiniz tıklama başı ücretle 3-4 gün sonra görüntülenemeyebilirsiniz, tıklama başı ücretleri reklamveren rekabetine göre artmakta ve hangi reklam veren daha fazla tıklama başı ücreti verirse o reklam verenin web sitesi daha üst sırada görüntülenmektedir. Tabi kalite puanı arttırılması vs kavramları da vardır.