Google İlan

Google ilan, her iş verenin başvurduğu, oturdukları yerden prestij ve müşteri kazandıkları ve üstelik televizyon, gazete reklamlarına kıyasla gayet de ucuza mal olan kendini tanıtma biçimidir.

Google ilan birçok çeşidi olan ilan biçimidir. Google Adwords yani sponsor bağlantı ile sektör rekabetine girebilir ve web sitenizi duyurabilirsiniz. Dilediğiniz saat ve kelimeler çerçevesinde reklamlarınız yayınlanabilir.

Google ilan çeşitlerinden biri de içerik ağı ilanlarıdır. İçerik ağı da sektörünüzle alakadar olabilecek birçok sitede sağda solda yanda altta üstte banner şeklinde görsel niteliği ağır basan ilanlar olarak geçer. Google Adwords ile kıyaslandığında daha çok tıklama almanızın öngörüldüğü ilan çeşididir. Google Adwords e ayırdığınız birim fiyatını değiştirmeden içerik ağı reklamları yaparsanız aynı paraya daha çok insanın size ulaştığını görebilirsiniz.

Alakalı olacak web sitelerinde görsel olarak insanlara ulaşan ilanınız tıklama başı maliyeti çok uygun olduğu için Google ilan çeşitlerinde önemli bir yere sahiptir. Ve bazı durumlarda çok daha akıllıca bir Google ilan biçimi olmaktadır.