Google Reklam Kodları

Google reklam artık çoğu kişinin tercihi ve bütün ticari dengeleri kendi bünyesinde toplayan bir reklam şekli. Zaman geçtikçe google reklamı bilmeyen ve uygulamayan kimse kalmayacak. Peki bir şeyler yapılıp google reklam çalışması yapan rakipler geçilebilir mi.

Yine Google'ın sağladığı bir araç olan google adsense aracı müşterilerine ayrıcalıklı olma yolunda adım atma yolunu açmaktadır. Google'da sürekli yayında kalmak ve diğer rakiplerden daha süreklilik sağlamak önemlidir. Fakat bunun için de ciddi bir reklam bütçesi ayırmak gerekmektedir. Özellikle herkesin google reklamı çözüm olarak kullandığı günümüz koşullarında. Google Adsense'e kayıt olup bu kötü gidişata son verebilirsiniz. Bütçenizi daha kontrollü harcayıp daha fazla zaman Google'da yer alabilir ve meydanı rakiplerinize bırakmamış olursunuz.

Google Adsense kayıt olmanın akebinde Google'ın birtakım ön şartlarını geçtikten sonra sisteme kabul ediliyorsunuz ve Google size düzenli olarak kodlar göndermeye başlıyor. Bu kodlar sizin reklam çalışmanızı ucuza mal edebilmeniz için gerekli olan kodlardır.

Bu kodları web sitenize yüklüyorsunuz ve tıklama başı maliyetinizin düşmesini sağlıyorsunuz. Aslında tıklama başı ödediğiniz bütçe değişmiyor ama tıklama başı maliyetin bir kısmını Google size iade ettiği için totalde kar sağlamış oluyorsunuz. Google size ödeme yapıyor ve siz bu parayı tekrar reklama harcayarak daha az paraya daha çok reklam çalışması yapmış oluyorsunuz.