Google Reklamları Ne Kazandırır?

Milyonlarca web sitesinin isimlerini ezbere bilmiyoruz değil mi ?

Bulmak istediğiniz konu ile ilgili terimleri Google arama motoruna soruyoruz ve karşımıza çıkan birinci sayfa sonuçlarından seçim yapıyoruz.

Yapmış olduğumuz aramalarda birinci sayfadaki güzel sayfalar dururken sizce ikinci sayfayı açar mıyız.? Elbette hayır! Bu noktada istatistikler bizi doğruluyor.Kullanıcıların yaklaşık %80'i çıkan sonuçları ile ilgilendiğini ortaya koyuyor.

Birinci sayfa sonuçları arasında tıklanma oranı da mevcut olup bu sonuçlarda cıkan sitelerden üst sıralarda olan siteler tercih edilmektedir. Eğer siteniz istediğiniz kelimelerde üst sıralarda çıkmıyor ise bu anda Google Reklamları devreye giriyor

Google Reklamları ücret ile arama sonuclarında birinci sayfada birinci sırada çıkmanız olasıdır. Ancak bu ücret seçtiğiniz kelimeye göre yüksek meblağlara ulaşabilir. Bu durumda ise Google Adwords uzmanları yani Türkiye'de bu işi gerçek anlamda profesyonel olarak yapan Google Reklam .com devreye giriyor ve sizlere sundugu hizmetler ile normalde verebileceğiniz ücretin daha altında bir fiyata çok daha kaliteli bir reklam yapabilirsiniz.

Peki bu Google Reklamları'nın Firmanıza Faydası nedir ?

- Nitelikli ve limitsiz ziyaretçi kazandırır. Ziyaretçiler ağırlıklı olarak arama sonuçları ile geldikleri için o malı veya hizmeti gerçekten talep eden kişilerden oluşur. İyileştirmesi yapılan sitenin iş alanına göre günde yüzlerce – binlerce - onbinlerce ziyaretçi kazanılabilir.

- Firmanıza prestij kazandırır.Genel kanaat , arama motorlarında ön sıralarda olan firmaların iş hacimlerinin yüksek olduğu ve işin uzmanı olduğu yönündedir.

- Firmanızı geliştirir. Dünya bilgiye dayalı ekonomik düzen yolunda ilerliyor. İşletmelerin karlılıkları ve rekabet güçleri bilgi teknolojilerini ne kadar kullandıkları ile doğru orantılı olarak değişiyor.

- İş alanınızdaki gelişmelerde ilk sizin haberiniz olur. Sektörünüze üretim yapan yerli ve yabancı kişi veya firmalar doğal olarak öncelikle ilk sayfada ki firmalar ile görüşürler ve tekliflerini ilk olarak onlara sunarlar.

- İyi bir reklam olanağı sağlar. Arama motorlarının ön sıralarında olan firmaların web siteleri daha fazla tıklanır. Firmanız daha bilinir hale getirir markalaşmak için iyi bir adımdır.

- İnsanlar bildikleri adresleri bile artık Google'da arıyorlar. Adres çubuğunu ne kadar ne sıklıkla kullanıyorsunuz? Yerinizde sayıyorsanız geri kalıyorsunuz demektir.