Google Resimli Reklam

Google reklamlarının muazzam ölçülerde yaygınlaştığı günümüz internet reklamcılığı tercihlerinde, Google'da sürekli olarak reklam programının kapsamını ilerletme ve işlevselliğini arttırma peşinde. Özellikle kişiselleştirme seçenekleriyle ön plana çıkan Adwords reklamları, artık sadece metin tabanlı olmaktan çıkarak görselliğin gücünü de arkasına almış durumda. Sonuçta doğru müşteri kitlesini hedeflemenin önemi kadar reklamın farkedilirliğini arttırabilmekte önemli. Bu anlamda Google resimli reklam seçeneği kendini ön plana çıkarıyor.

Görüntülü reklam ağı olarak adlandırılan bir partner web siteleri zinciri üzerinde yer alan resimli reklamlar, yine partner sitelerin tercih ettiği konumlarda kullanıcılara sunuluyor. Sadece resim değil, flash vb. görsellik seçeneklerinin de kullanılabilmesi mümkün. Bunların haricinde ise alışılageldik metin tabanlı Google reklamlarıyla aynı kriterlere tabii resimli reklamlar da. Yani kalite ve konuyla alakalılık kriterleri yine başarılı bir geridönüm alabilmek için son derece önemli.

Resimli reklamlar marka ve ürünlerinizi tanıtmanız için klasik metin reklamlarının ötesinde bir ilgi çekerek işlerinize ivme katmada etkili olabilir. Zaten halihazırda birçok girişim de yavaş yavaş bu sistemi tercih etmeye başlamış durumda.