Google Sarı Sayfalar

Google reklamları dediğimiz sponsor bağlantı reklam yönteminin ne şekilde işlediği ve nasıl fiyatlandırıldığı diğer makalelerimizde belirtilmiştir.

Peki bu google reklamları nerelerde yayınlanmaktadır ve nerelerde görünmektedir. Google reklamları yani paralı reklamlar sol tarafta sarı bölümde 3 tane ve sağ tarafta beyaz bölümde 8 tane olmak üzere toplamda 11 reklamdan oluşmakta ve gösterilmektedir.

Google reklamlarında google sarı bölüm ya da sağ tarafta beyaz bölümde olmak tamamen reklamlara ayırdığınız bütçeyle alakalıdır ve değişir. Eğer google sarı bölüm reklam vermek istediğiniz bölümse toplamda 11 reklam veren sektör sahibinden bir miktar daha fazla bütçe ayırmak durumundasınızdır.

Bazı müşterilerimizin google sarı sayfalar olarak da adlandırdığı bu google reklam bölümü aslında tam olarak goole reklamıyla yakalamaya çalıştığımız reklam müşterisi gelirini sağlamakta ve hedefe odaklı çalışmamızı kolaylaştırmaktadır. Çünkü reklam verdiğiniz sektörde arama yapan ve müşteriniz olmak isteyen google kullanıcıları google sarı reklamlar bölümüne daha çok dikkat etmekte ve işini ilk iç dediğimiz firma sahipleriyle görmektedirler.

Google sarı yer reklam planlamasına girmek demek diğer reklam veren firmalardan her zaman bir adım daha önde olmak demektir. Fakat daha önce de belirtildiği gibi diğer reklam çalışması yürütenlerden bir miktar daha çok bütçe ayırmanız gerekmektedir. Çünkü google açık artırma usulüyle işler ve ne tıklama başı maliyet için en çok para verebilen en üstte yani google sarı bölümde, ilk üç sırada olur. Ama bu aynı oranda daha çok müşteri ve daha çok verim anlamına gelmektedir.