Yurtdışı Google Reklam

Yurtdışı Google Reklam verme seçeneği, hizmetlerinizi bulunduğunuz yerden dünyaya sunabilmek son derece ekonomik ve pratik bir yol. Şirketinizin ya da markanızın bağlı olduğu merkezden yapacağınız akıllıca seçimler ile yüksek maliyetlere girmeden onlarca ülkeden müşteri çekebilmeniz son derece olası. Peki sistemin detayları neler?

İlk olarak, Google'ın etkin olduğu 170'den fazla ülkede, 40'dan fazla dilde yayın yapabilmeniz mümkün. Doğru olan ise hedef kitlenizi iyi belirlemek ve kampanyanızda söz konusu hedef kitlenin üzerine odaklanmak. Google reklamınızı istediğiniz ülkenin diline çevirebilme yetisine sahip, ancak olası müşterilerinizden geri dönüşler konusunda hazırlıklı olmanız gerekmekte, örneğin o ülkenin diliyle karşılık verebilecek kapasitede olmak gibi detaylar göz önünde bulundurulmalı. Eğer yerelleştirmeye ayıracak fazla kaynağınız (zaman, para, personel vb.) yoksa muhtemelen sizin için en uygun olan seçenek ingilizceyi kullanmak olacaktır. Ayrıca, reklam vermeye hazırlandığınız ülkenin/bölgenin kültürü ve güncel durumu hakkında bilgi sahibi olmak kitlenizi çekmek için kullanabileceğiniz bir başka etkin yöntem.

Maliyet olarak ise uluslararası çalışmanın normale göre biraz daha pahalı olacağı malum. Ancak olası getirileri düşünüldüğünde ve de özellikle alternatifleriyle karşılaştırıldığında yurtdışı Google Reklam seçeneğinin daha karşılanabilir olduğunu siz de göreceksiniz.